EUROCOPA 2016

Calendari | Resultats i classificacions | Fase final

Fase final

8ens DE FINAL
Suïssa
Polònia
Croàcia
Portugal
Gal·les
Irlanda del Nord
Hongria
Bèlgica
4rts DE FINAL
Polònia
Portugal
Gal·les
Bèlgica
SEMIFINAL
Portugal
Gal·les
FINAL
Portugal
França
SEMIFINAL
Alemanya
França
4rts DE FINAL
Alemanya
Itàlia
França
Islàndia
8ens DE FINAL
Alemanya
Eslovàquia
Itàlia
Espanya
França
Irlanda
Anglaterra
Islàndia

Calendari - propers partits

Dv
10
Ds
11
Dg
12
Dl
13
Dt
14
Dc
15
Dj
16
Dv
17
Ds
18
Dg
19
Dl
20
Dt
21
Dc
22
Dj
23
Dv
24
Ds
25
Dg
26
Dl
27
Dt
28
Dc
29
Dj
30
Dv
01
Ds
02
Dg
03
Dl
04
Dt
05
Dc
06
Dj
07
Dv
08
Ds
09
Dg
10
Grup A 21:00
FRANÇA - ROMANIA

Stade de France

Saint-Denis

Grup A 15:00
ALBÀNIA - SUÏSSA

Stade Bollaert-Delelis

Lens

Grup B 18:00
GAL·LES - ESLOVÀQUIA

Nouveau Stade

Bordeus

Grup B 21:00
ANGLATERRA - RÚSSIA

Stade Vélodrome

Marsella

Grup C 18:00
POLÒNIA - IRLANDA DEL NORD

Allianz Riviera

Niça

Grup C 21:00
ALEMANYA - UCRAÏNA

Stade Pierre-Mauroy

Lilla

Grup D 15:00
TURQUIA - CROÀCIA

Parc des Princes

París

Grup D 15:00
ESPANYA - REPÚBLICA TXECA

Stadium Municipal

Tolosa

Grup E 18:00
REPÚBLICA D'IRLANDA - SUÈCIA

Stade de France

Saint-Denis

Grup E 21:00
BÈLGICA - ITÀLIA

Parc Olympique Lyonnais

Lió

Grup F 18:00
ÀUSTRIA - HONGRIA

Nouveau Stade

Bordeus

Grup F 21:00
PORTUGAL - ISLÀNDIA

Stade Geoffroy-Guichard

Sant-Etiève

Grup A 18:00
ROMANIA - SUÏSSA

Parc des Princes

París

Grup A 21:00
FRANÇA - ALBÀNIA

Stade Vélodrome

Marsella

Grup B 15:00
RÚSSIA - ESLOVÀQUIA

Stade Pierre-Mauroy

Lilla

Grup B 15:00
ANGLATERRA - GAL·LES

Stade Bollaert-Delelis

Lens

Grup C 18:00
UCRAÏNA - IRLANDA DEL NORD

Parc Olympique Lyonnais

Lió

Grup C 21:00
ALEMANYA - POLÒNIA

Stade de France

Saint-Denis

Grup D 18:00
REPÚBLICA TXECA - CROÀCIA

Stade Geoffroy-Guichard

Sant-Etiève

Grup D 21:00
ESPANYA - TURQUIA

Allianz Riviera

Niça

Grup E 15:00
ITÀLIA - SUÈCIA

Stadium Municipal

Tolosa

Grup E 15:00
BÈLGICA - REPÚBLICA D'IRLANDA

Nouveau Stade

Bordeus

Grup F 18:00
ISLÀNDIA - HONGRIA

Stade Vélodrome

Marsella

Grup F 21:00
PORTUGAL - ÀUSTRIA

Parc des Princes

París

Grup A 21:00
ROMANIA - ALBÀNIA

Stade Pierre-Mauroy

Lilla

Grup A 21:00
SUÏSSA - FRANÇA

Parc Olympique Lyonnais

Lió

Grup B 21:00
RÚSSIA - GAL·LES

Stadium Municipal

Tolosa

Grup B 21:00
ESLOVÀQUIA - ANGLATERRA

Stade Geoffroy-Guichard

Sant-Etiève

Grup C 18:00
UCRAÏNA - POLÒNIA

Parc des Princes

París

Grup C 18:00
IRLANDA DEL NORD - ALEMANYA

Stade Vélodrome

Marsella

Grup D 21:00
TURQUIA - REPÚBLICA TXECA

Nouveau Stade

Lens

Grup D 21:00
CROÀCIA - ESPANYA

Stade Bollaert-Delelis

Bordeus

Grup E 21:00
ITÀLIA - REPÚBLICA D'IRLANDA

Stade Pierre-Mauroy

Lilla

Grup E 21:00
SUÈCIA - BÈLGICA

Allianz Riviera

Niça

Grup F 18:00
HONGRIA - PORTUGAL

Parc Olympique Lyonnais

Lió

Grup F 18:00
ISLÀNDIA - ÀUSTRIA

Stade de France

Saint-Denis

Grup S 15:00
Suïssa - Polònia

Stade Geoffroy-Guichard

Sant-Ètieve

Grup C 21:00
Croàcia - Portugal

Stade Bollaert-Delelis

Lens

Grup G 18:00
Gal·les - Irlanda del Nord

Parc dels Prínceps

París

Grup A 18:00
Alemanya - Eslovàquia

Stade Pierre-Mauroy

Lilla

Grup H 21:00
Hongria - Bèlgica

Stadium Municipal

Tolosa

Grup F 15:00
França - Irlanda

Parc Olympique Lyonnais

Lió

Grup I 18:00
Itàlia - Espanya

Stade de France

Saint-Denis

Grup A 21:00
Anglaterra - Islàndia

Allianz Riviera

Niça

Grup P 21:00
Polònia - Portugal

Stade Vélodrome

Marsella

Grup G 21:00
Gal·les - Bèlgica

Stade Pierre-Mauroy

Lilla

Grup A 21:00
Alemanya - Itàlia

Nouveau Stade

Bordeus

Grup F 21:00
França - Islàndia

Stade de France

Saint-Denis

Grup P 21:00
SEMIFINALS

Parc Olympique Lyonnais

Lió

Grup A 21:00
SEMIFINALS

Stade Vélodrome

Marsella

Grup P 21:00
FINAL

Stade de France

Saint-Denis

RESULTATS I CLASSIFICACIONS

CALENDARI

ENFRONTAMENT DIA HORA
FRANÇA - ROMANIA 2-1 6/10 21:00
ALBÀNIA - SUÏSSA 0-1 6/11 15:00
ROMANIA - SUÏSSA 1-1 6/15 18:00
FRANÇA - ALBÀNIA 2-0 6/15 21:00
ROMANIA - ALBÀNIA 0-1 6/19 21:00
SUÏSSA - FRANÇA 0-0 6/19 21:00

CLASSIFICACIÓ

SELECCIÓ PTS G P E GF GC
FRANÇA 7 2 0 1 3 1
SUÏSSA 5 1 0 1 2 1
ALBÀNIA 3 1 2 0 1 3
ROMANIA 1 0 2 1 3 4

CALENDARI

ENFRONTAMENT DIA HORA
GAL·LES - ESLOVÀQUIA 2-1 6/11 18:00
ANGLATERRA - RÚSSIA 1-1 6/11 21:00
RÚSSIA - ESLOVÀQUIA 1-2 6/15 15:00
ANGLATERRA - GAL·LES 2-1 6/16 15:00
RÚSSIA - GAL·LES 0-3 6/20 21:00
ESLOVÀQUIA - ANGLATERRA 0-0 6/20 21:00

CLASSIFICACIÓ

SELECCIÓ PTS G P E GF GC
GAL·LES 6 2 1 0 6 3
ANGLATERRA 5 1 0 2 3 2
ESLOVÀQUIA 4 1 1 1 3 3
RÚSSIA 1 0 2 1 2 6

CALENDARI

ENFRONTAMENT DIA HORA
POLÒNIA - IRLANDA DEL NORD 1-0 6/12 18:00
ALEMANYA - UCRAÏNA 2-0 6/12 21:00
UCRAÏNA - IRLANDA DEL NORD 0-2 6/16 18:00
ALEMANYA - POLÒNIA 0-0 6/16 21:00
UCRAÏNA - POLÒNIA 0-1 6/21 18:00
IRLANDA DEL NORD - ALEMANYA 0-1 6/21 18:00

CLASSIFICACIÓ

SELECCIÓ PTS G P E GF GC
ALEMANYA 7 2 0 1 3 0
POLÒNIA 7 2 0 1 2 0
IRLANDA DEL NORD 3 1 2 0 2 2
UCRAÏNA 0 0 3 0 0 5

CALENDARI

ENFRONTAMENT DIA HORA
TURQUIA - CROÀCIA 0-1 6/12 15:00
ESPANYA - REPÚBLICA TXECA 1-0 6/13 15:00
REPÚBLICA TXECA - CROÀCIA 2-2 6/17 18:00
ESPANYA - TURQUIA 3-0 6/17 21:00
TURQUIA - REPÚBLICA TXECA 2-0 6/21 21:00
CROÀCIA - ESPANYA 2-1 6/21 21:00

CLASSIFICACIÓ

SELECCIÓ PTS G P E GF GC
CROÀCIA 7 2 0 1 5 3
ESPANYA 6 2 1 0 5 2
TURQUIA 3 1 2 0 2 4
REPÚBLICA TXECA 1 0 2 1 2 5

CALENDARI

ENFRONTAMENT DIA HORA
REPÚBLICA D'IRLANDA - SUÈCIA 1-1 6/13 18:00
BÈLGICA - ITÀLIA 0-2 6/13 21:00
ITÀLIA - SUÈCIA 1-0 6/17 15:00
BÈLGICA - REPÚBLICA D'IRLANDA 3-0 6/18 15:00
ITÀLIA - REPÚBLICA D'IRLANDA 0-1 6/22 21:00
SUÈCIA - BÈLGICA 0-1 6/22 21:00

CLASSIFICACIÓ

SELECCIÓ PTS G P E GF GC
ITÀLIA 6 2 1 0 3 1
BÈLGICA 6 2 1 0 4 2
REPÚBLICA D'IRLANDA 4 1 1 1 2 4
SUÈCIA 1 0 2 1 1 3

CALENDARI

ENFRONTAMENT DIA HORA
ÀUSTRIA - HONGRIA 0-2 6/14 18:00
PORTUGAL - ISLÀNDIA 1-1 6/14 21:00
ISLÀNDIA - HONGRIA 1-1 6/18 18:00
PORTUGAL - ÀUSTRIA 0-0 6/18 21:00
HONGRIA - PORTUGAL 3-3 6/22 18:00
ISLÀNDIA - ÀUSTRIA 2-1 6/22 18:00

CLASSIFICACIÓ

SELECCIÓ PTS G P E GF GC
HONGRIA 5 1 0 2 6 4
ISLÀNDIA 5 1 0 2 4 3
PORTUGAL 3 0 0 3 4 4
ÀUSTRIA 1 0 2 1 1 4